LVRU


MEKLĒŠANA
PREČU KATEGORIJAS
KONTAKTI

Jūnija mēnesī  pārceļamies uz jaunām telpām, tāpēc šajā periodā pasūtījumus pieņemam tikai mūsu interneta veikalā www.kaminiplus.lv 

Tālr. +371 28662412
(Lūdzu zvanīt darba laikā)

e-pasts: [email protected]

www.KaminiPlus.lv

Darba laiks: 

 
P - 10:00-16:00 
O - 10:00-16:00
T - 10:00-16:00 
C - 10:00-16:00 

P - 10:00-16:00
S - Slēgts 

SV - Slēgts

 
IEBŪVĒTIE PUTEKĻSŪCĒJI

Kas ir iebūvētais putekļu sūcējs?


Sistēmas shēma.

 

1. Cauruļu sistēma (iebūvēta sienā vai grīdā). 2. Iesūkšanas rozete, kurā ievieto uzsūkšanas šļūteni.
3. Centrālais putekļsūcējs (agregāts).
4. Putekļu lūka (papildus opcija, parasti iebūvē priekšnamā vai virtuves iekārtas cokolā).
5. Pelnu spainis (ērtai pelnu tīrīšanai no kamīniem un krāsnīm).
6. Izplūdes gaiss uz āru. 

 

 

                                                                              

 Centrālais jeb iebūvētais putekļsūcējs. Sistēma sastāv no pieliekamajā/ garāžā/ pagrabā izvietotas centrālās ierīces, mājās uzstādītas cauruļu sistēmas, 8,10 vai 12m garas uzkopšanas šļūtenes un dažādiem uzkopšanas darbiem paredzētu uzgaļu komplekta.

 Iebūvētā putekļu sūcēja priekšrocības:  

Ar centrālo putekļu sūcēju iespējams visefektīvāk uzkopt māju un vienlaicīgi atbrīvoties no kaitīgām mikrodaļiņām. Izplūdes gaiss tiek izvadīts no Jūsu mājas, un tas garantē gaisa tīrību telpās un kaitīgo mikroskopisko parazītu, piemēram, mājas putekļu ērcītes un to izkārnījumu likvidēšanu. Ar parasto putekļu sūcēju iespējams likvidēt redzamos putekļus, bet neredzamās kaitīgās mikroskopiskās daļiņas caur filtru tiek izpūstas atpakaļ telpā. Šīs mikroskopiskās daļiņas jeb putekļu ērcītes bieži vien izraisa alerģiju elpošanas ceļos.
 
Garā uzkopšanas šļūtene ļauj viegli veikt uzkopšanas darbus vietās, kuras ar parasto putekļu sūcēju ir grūti aizsniedzamas. Vairs nebūs jānēsā putekļsūcēja aparāts pa trepēm, to uzkopšanas laikā. Viegli varēs aizsniegt līdz šim neaizsniedzamas vieta virs skapjiem, pie griestiem. 
 

 

Tā kā putekļsūcēja aparāts ir novietots kādā palīgtelpā, tad mājas uzkopšanas darbu laikā mājā nav dzirdams tā troksnis. Bet putekļi pa putekļsūcēja cauruļu sistēmu nokļūst putekļu tvertnē, kura ir tik liela, ka tā piepildās un ir jāiztīra pāris reizes gadā. 
 

 

BEAM Electrolux centrālā putekļu sūcēja sistēma ir viegli uzstādāma visdažādākajās ēkās. Kluso centrālo putekļu sūcēju var uzstādīt gan vecās, gan jaunās ēkās. Cauruļu sistēmas uzstādīšanai atrodamas vietas gan skapjos jeb aiz plauktiem, gan starpsienās grīdā jeb pie griestiem. Tādējādi sistēmas uzstādīšana nekādā gadījumā nav saistīta ar lieliem remontdarbiem. Sienās jeb grīdās uzstādītās iesūkšanas rozetes ir vietas, pie kurām tiek pievienota uzkopšanas šļūtene, ar kuru uzsūc netīrumus, putekļus un mikroskopiskās daļiņas telpās. Ja sistēmas iesūkšanas rozete ir izvietota pietiekami veiksmīgi , tad no viena šāda punkta ir iespējams uzkopt pat 100 m/2 lielu telpu. Centrālā putekļu sūcēja praktiska atrašanās vieta ir garāža vai pieliekamais, jo visām ierīcēm ir sava iesūkšanas rozete. Tas ir visvienkāršākais veids ,kā uzkopt telpas, kas atrodas netālu no putekļsūcēja agregāta.

Jautājumi un atbildes.

 Kāpēc būtu nepieciešams iebūvētais putekļu sucējs Jūsu mājā?
Iebūvētā putekļu sūcēja galvenais labums ir tas, ka uzkopjot māju , izplūdes gaiss tiek izvadīts ārā no mājas nevis pūsts tajā pašā telpā atpakaļ, tādā veidā saceļot putekļus atpakaļ telpā. Šie saceltie putekļi ir ļoti smalki , tos bieži var saredzēt spīdot saulei pa telpas logu. Ir pētījumi, ka šie smalkie putekļi paceļas līdz 1,5m augstumam no grīdas un ļoti lēni krīt uz leju - līdz pat 3 diennaktīm. Līdz ar to šis ir tas augstums , kurā dzīvojas mūsu bērni un tieši viņiem ir šī netīrākā gaisa telpa , kurā elpot. Bieži sastopami gadījumi , kad bērniem parādās astmātiski simptomi. Iebūvētais putekļu sūcējs šajā gadījumā ir labākais telpu uzkopšanas līdzeklis, lai dzīvotu telpās bez putekļiem. Ne velti iebūvētie putekļu sūcēji tiek ražoti tikpat sen kā trauku un veļas mašīnas, un daudzās attīstītās valstīs (piem. tuvākās Skandināvijas -Zviedrija, Somija, Norvēģija) iebūvētos putekļu sūcējus uzstāda gandrīz katrā jaunbūvē. Tā ir standarta komunikācija, kas tiek iebūvēta mājā , tāpat kā jebkura cita mums nepieciešama lieta- kanalizācija, ventilācija u.t.t. Arī Latvijā BEAM ELECTROLUX iebūvētie putekļu sūcēji ir populāri, īpaši jaunbūvēs, kā arī bieži tiek izvēlēts ielikt iebūvēto putekļu sūcēju māju renovējot vai vienkārši veicot remontu. Jā , iebūvētais putekļu sūcējs nav lēts, bet tas nav arī tik dārgs, lai to neizvēlētos. Mājai līdz 200m2 parasti cauruļu sistēmas komplekta izmaksas sastāda 100-200Ls (atkarībā no projekta un izvēlēto rozešu skaita). Aparāta un uzsūkšanas šļūtenes (iespējami dažādi garumi) cena ir aptuveni 350-600Ls. Tātad vidējā cena pilnam komplektam sastāda ~ 700Ls (iesk.PVN).

- Kā darbojas iebūvētais putekļsūcējs?
Lai uzkoptu telpas ar iebūvēto putekļsūcēju, nepieciešams ievietot uzkopšanas šļūteni putekļu sūcēja sistēmas rozetē un putekļsūcējs ieslēgsies automātiski vai pēc pogas nospiešanas uz iesūkšanas šļūtenes, atkarībā no uzsūkšanas šļūtenes modeļa.

- Cik lielu telpu var uzkopt no vienas iebūvētā putekļsūcēja kontaktligzdas?
No vienas iesūkšanas rozetes punkta var uzkopt 50-200 m2 lielu platību (atkarīgs no šļūtenes garuma un ēkas projekta). Rozešu izvietojumu parasti plāno projektētājs un pasūtītājs, ņemot vērā telpu arhitektoniskās un funkcionālās īpatnības.

- Ar ko iebūvētais putekļu sūcējs ir labāks par parasto putekļsūcēju?
Jebkuru parasto putekļsūcēju kopīgās problēmas ir izplūdes gaisa atgriešanās uzkopšanas telpā, tādējādi palielinot putekļu koncentrāciju gaisā. Maza putekļu tvertne, daudzi ar maināmiem fitriem (regulāras izmaksas). Ierobežotas manevrēšanas spējas ,liels svars un neērtības uzkopjot lielas ēkas, kāpnes un telpas ar augstiem griestiem utt.

Iebūvētais putekļsūcējs izvada sasūkto gaisu no dzīvojamām telpām, tam ir liela putekļu tvertne, kura jāiztukšo tikai 2-4 reizes gadā. BEAM iebūvētā putekļsūcējā nav maināmo filtru. Filtrs, kas atrodas Beam Electrolux putekļu sūcēja korpusā ir izgatavots no Gore Tex izturīga auduma materiāla , ir pašattīrošs un kalpo vismaz 10 gadus (līdz notiek dabīga mehāniska nolietošanās).Arī šajā gadījumā filtru var viegli nomainīt pats lietotājs, jo paša aparāta paredzētais darbības mūžs ir krietni garāks.  Ar iebūvēto putekļsūcēju ir ļoti ērti uzkopt gan kāpnes, gan lielas telpas utt.

- Ar ko iebūvētais putekļsūcējs ir labāks par ūdens filtru putekļsūcējiem?
Putekļsūcējiem ar ūdens filtru ir tādas pašas nepilnības kā parastajiem mobilajiem putekļsūcējiem. Bez tam uzkopšanas laikā putekļsūcējs ar ūdens filtru zaudē ~100-200 ml ūdens, kurš kopā ar tajā izšķīdušajiem putekļiem tiek izsviesti atpakaļ telpā, kura tiek uzkopta, un nosēžas uz dažādām virsmām. Izsmidzinātais netīrais ūdens ir labvēlīga vide dažādu baktēriju, putekļu ērcīšu un citu mikroorganismu attīstībai. Lai novērstu ūdens izsmidzināšanos telpās, ražotāji izmanto dažādus specifiskus filtrus, kuri ievērojami sadārdzina telpu uzkopšanas un putekļsūcēja ekspluatācijas izmaksas.

Iebūvētajam putekļsūcējam vienīgās ekspluatācijas izmaksas ir elektroenerģijas patēriņš, kas savukārt pat bieži ir mazāks nekā mobilajiem putekļsūcējiem ar līdzīgu uzsūkšanas jaudu.

- Vai ar iebūvēto putekļsūcēju iespējams uzsūkt mitrumu ?
Tas ir iespējams, līdzīgi kā izsūkt pelnus no kamīna. Abos gadījumos to nedrīkst darīt bez papildiekārtas. Šī papildiekārta ir šķidruma un pelnu savākšanas spainis , pie kura pieslēdz šļūteni (tāpat kā to darītu ar jebkuru citu putekļu sūcēju). 

- Vai ir iespējams uzstādīt iebūvēto putekļsūcēju nelielā dzīvoklī?
Tas ir iespējams! Iebūvēto putekļsūcēja agregātu var novietot uz balkona, vai starp ieejas dubultdurvīm vai iebūvēt skapī. Mazākajiem agregātam nepieciešamās telpas izmēri ir 300*300*600 mm. Novietojot agregātu uz balkona tam ir jābūt pasargātam no nokrišņiem. Iebūvētā putekļsūcēja darbināšana pieļaujama temperatūrā 
no -30 C līdz +30 C. Dzīvoklim līdz 100m2 iespējams būs nepieciešama tikai viena iesūkšanas rozete, kas savukārt atvieglo uzstādīšanu uz samazina izmaksas.


- Kāpēc man nepieciešams iebūvētais putekļsūcējs, ja manu māju uzkopj apkopēja?
Veselīga un ekoloģiski tīra dzīvojamā vide ir nepieciešama mājas iedzīvotājiem, nevis apkopējai. Apkopēja pabeidzot savu darbu atstāj telpas un tajās neuzturas. Iebūvētais putekļsūcējs 100% attīra telpu no putekļiem un kopā ar tiem izvada no telpām baktērijas, vīrusus, alergēnu utt. Tīrīšana ar iebūvēto putekļsūcēju ir ātrāka un tāpēc samazina uzkopšanas laiku, kas ļauj ietaupīt uz apkalpojošā personāla darba samaksu. Uzkopšana noris bez trokšņa un tāpēc netraucē citiem cilvēkiem.

- Esmu dzirdējis par tādiem iebūvētajiem putekļu sūcējiem, kuru putekļu tvertne pievienota kanalizācijas sistēmai un visi netīrumi uzreiz nonāk kanalizācijā.
Kanādā ražo iebūvētos putekļsūcējus, kuriem putekļu tvertne ir savienota ar kanalizācijas sistēmu. Kā prakse rāda no šīs sistēmas pa cauruļvadiem un rozetēm dzīvojamās telpās var nonākt kanalizācijas smaka. Kanalizācijas aizsērēšanas gadījumā pastāv risks notekūdeņu nokļūšanai putekļsūcēja sistēmā un pa to tālāk citās telpās.


- Cik maksā iebūvētais putekļsūcējs ar uzstādīšanu?
Atkarībā no ēkas īpatnībām cena mainās. Sistēma ar uzstādīšanu 100m² maksā sākot no 600 Ls. Cenā iekļauta arī 8m uzkopšanas šļūtene ar 4 uzkopšanas uzgaļiem. Lai sastādītu precīzu izmaksu projektu nepieciešams ēkas plāns.

- Kurā stadijā vislabāk uzstādīt iebūvēto putekļsūcēju, būvējot jaunu ēku?
Iebūvēto putekļsūcēju vislabāk uzstādīt pirms santehnikas un apkures sistēmu montāžas. Tomēr to var veikt arī vēlāk. Viss atkarīgs no konkrētās situācijas, tāpēc ja esat izlēmuši, laicīgi sazinieties ar iebūvēto putekļsūcēju izplatītājiem.

- No kā tiek veidota iebūvētā putekļsūcēja sistēma un kur to vislabāk izvadīt?
BEAM Electrolux iebūvētā putekļu sūcēju sistēma tiek veidota no 2 collu resnām PVC caurulēm, kuras savā starpā tiek līmētas. Cauruļvads tiek iemontēts grīdā, sienās vai pa griestiem. Sistēmas montāžas laiks parasti ir no 1-3 dienām (atkarībā no veicamo darbu sarežģītības un daudzuma).

- Vai iespējams dalītais maksājums par BEAM iebūvēto putekļsūcēja sistēmu?
Diezgan bieži pasūtītājs izvēlas sākumā salikt tikai cauruļu sistēmu un tikai, kad ēka gatava ,uzstāda agregātu. Šādā gadījumā cauruļu sistēmas izmaksas parasti sastāda ap 20-30% no kopējās tāmes vērtības.

- Cik ilgi kalpo iebūvētais putekļsūcējs?
Iebūvētā putekļsūcēja mūžs ir līdz pat 30 gadiem.
 
- BEAM ELECTROLUX sistēmas uzstādīšana
Centrālo putekļu sūcēju var uzstādīt gan jaubūvē, gan arī esošajā mājā. Ceļot jaunu māju, ir daudz vairāk iespēju cauruļu sistēmas un iesūkšanas rozešu uzstādīšanai , kā arī celtniecības laikā vajadzības gadījumā var kaut ko mainīt. Uzstādot cauruļu sistēmu jau esošajā mājā, iesūkšanas rozetes bieži uzstāda grīdās. Lai ievadītu cauruļu sistēmu telpās,var izmantot sienas skapjus.Tādā gadījumā iesūkšanas rozetes izveido pie skapja sienas. Tipiskas cauruļu uzstādīšanas vietas ir starpsienas un mēbeļu cokoli.Centrālā putekļu sūcēja sistēmas plānošana būtu jāuzsāk ar projekta sastādīšanu. Ja Jūsu jaunās mājas projektā centrālais putekļu sūcējs nav plānots, tad varam Jums šajā jautājumā palīdzēt, ja kontaktēsieties ar mūsu konsultantiem. Mēs izstrādāsim Jūsu mājai atbilstošu putekļsūcēju sistēmas  projektu, kurā norādīsim arī sistēmas izmaksas.

BEAM Electrolux putekļu sūcēja sistēmas montāžu variet uzticēt mums vai arī salikt paši, jo montāža ir samērā vienkārša, saprotama. Lai pilnībā saprastu, kā tiek veidota BEAM Electrolux sistēma, iespējams apskatīt uzstādīšanas instrukciju, lai samontēta sistēma strādātu ar maksimālo jaudu un nodrošinātu visas tās priekšrocības, kuras piemīt pareizi saplānotai un saliktai BEAM Electrolux putekļsūcēju sistēmai. 

 
BEAM ELECTROLUX sistēmas uzstādīšana

Centrālo putekļu sūcēju var uzstādīt gan jaubūvē, gan arī esošajā mājā. Ceļot jaunu māju, ir daudz vairāk iespēju cauruļu sistēmas un iesūkšanas rozešu uzstādīšanai , kā arī celtniecības laikā vajadzības gadījumā var kaut ko mainīt. Uzstādot cauruļu sistēmu jau esošajā mājā, iesūkšanas rozetes bieži uzstāda grīdās. Lai ievadītu cauruļu sistēmu telpās,var izmantot sienas skapjus.Tādā gadījumā iesūkšanas rozetes izveido pie skapja sienas. Tipiskas cauruļu uzstādīšanas vietas ir starpsienas un mēbeļu cokoli.

Centrālā putekļu sūcēja sistēmas plānošana būtu jāuzsāk ar projekta sastādīšanu. Ja Jūsu jaunās mājas projektā centrālais putekļu sūcējs nav plānots, tad varam Jums šajā jautājumā palīdzēt, ja kontaktēsieties ar mūsu konsultantiem. Mēs izstrādāsim Jūsu mājai atbilstošu putekļsūcēju sistēmas  projektu, kurā norādīsim arī sistēmas izmaksas.

Mums ir profesionāli BEAM Electrolux putekļsūcēja sistēmu meistari, kuri ātri un kvalitatīvi ierīkos Jūsu mājā iebūvēto putekļsūcēju sistēmu.

BEAM Electrolux putekļsūcēja sistēmu var arī uzstādīt jebkurš bez dižām speciālista iemaņām, jo detaļas ir vienkāršas. Montāža ērta un viegla. Lai pilnībā saprastu, kā tiek veidota BEAM Electrolux sistēma, iespējams apskatīt uzstādīšanas instrukciju, lai samontēta sistēma strādātu ar maksimālo jaudu un nodrošinātu visas tāds priekšrocības, kuras piemīt pareizi saplānotai un saliktai BEAM Electrolux putekļsūcēju sistēmai.
Montāžas instrukcija (pdf fails) http://www.beam.lv/uploads/8/2/9/8/8298018/beam_electrolux_uzstadisanas_instrukcija_2011.pdf

Jaunums-WallyFlex


Jaunums- VROOM


Plašāka informācija pārstāvja mājas lapā:  
www.beam.lv   vai ražotāja lapā www.beam.com